Home > PRAKTYCZNY PRZEWODNIK dla PODRÓŻNIKA
Coraz więcej ludzi podróżuje samodzielnie, bez przewodnika. Internet pełny jest informacji, które można wykorzystać, by łatwiej i przyjemniej poznawać świat. Coraz częściej chcemy jeździć w dzikie strony, a tam najwygodniej poruszać się własnym pojazdem. Dlatego stworzyliśmy przewodniki dla tych, którzy samodzielnie zdobywają świat nieznany wielkiej turystyce.

Pierwszy przewodnik to europejska część Rosji – Karelia i płw. Kolski

Penetrowaliśmy tamte rejony cyklicznie od 2005 roku. Przeprowadziliśmy tam osiem wypraw samochodowych, motocyklowych i dla ciężarówek terenowych.

PRAKTYCZNY PRZEWODNIK dla PODRÓŻNIKA składa się z dwóch elementów. Pierwszy to dane dla odbiornika GPS, drugi to tekst opisujący region, pomaga podróżować po nim i udziela praktycznych wskazówek. Spis treści tego tekst znajdziesz poniżej. Tekst przewodnika zapisany jest w pliku HTML, więc bez trudu można go zabrać w podróż, w telefonie i łatwo przeglądać, wykorzystując aktywny spis treści.

Dane GPS jakie możesz wykorzystać podróżując po pięknej Karelii i dzikim płw. Kolskim to prawie 1300 punktów szczególnych, w części opisanych krótkim komentarzem, oraz z prawie 40 gęstych śladów, na łączną sumę 5231km. Na podstawie tych śladów i punktów można zbudować kilka tygodniowych tras, eksplorować Karelię i półwysep Kolski przez kilka wakacji z rzędu.

Oczywiście służymy pomocą przy wyznaczaniu takich tras. Do danych GPS dołączamy opisy ciekawszych miejsc oraz możemy udostępnić dokładne mapy na Oziego i Garmina. Większość dróg opisanych przez dane GPS jest przejezdna dla samochodów osobowych. Jest jednak kilka dostępnych jedynie dla dobrze wyekwipowanych samochodów terenowych. Większość miejsc opisanych przez te trasy to szlaki odległe od głównych dróg, a tym samym z dala od cywilizacji. Pośród danych GPS jest wiele punktów opisujących miejsca jak z bajki, gdzie można zatrzymać się na kilka dni, nad jeziorem i zapomnieć o świecie zachodniej Europy. Można na długi czas zapaść się w kompletnej głuszy dzikiej przyrody.

Przewodnik jest skierowany do wszystkich podróżników zmotoryzowanych a także rowerzystów. Można z niego skorzystać jadąc na wakacje zwykłym kamperem, z napędem na jedną oś, motocyklem, pojazdem terenowym, ciężarówką, czy rowerem. Bez trudu wybierzesz jedną z proponowanych tras, odpowiednią do twojego rodzaju pojazdu.

Przewodnik wraz z trasą można zakpić pisząc do nas na adres info@kilometr.com Dla każdego użytkownika, staramy się przygotować indywidualne informacje i materiał wyjściowy. Koszt zakupu to 400zł.

Przewodniki po innych rejonach świata, są w przygotowaniu. Tymczasem sprawdź jakie trasy na GPS możesz kupić, lub ściągnąć za free.


spis treści przewodnika:

OGÓLNY OPIS TRASY

PRZYGOTOWANIE

Warunki klimatyczne, kiedy jechać najlepiej

Wymagania biwakowe i sprzęt biwakowy

Przygotowanie odzieży

Wymagania sprzętowe – pojazd, przygotowanie pojazdu do tej podróży

Papierologia, wizy, pozwolenia, ubezpieczenia, paszport, prawojazdy

Lokalna obyczajowość, język, kuchnia, przepisy drogowe

Sprzęt do nawigacji po naszej trasie

– poradnik użytkownika GPS

– sposoby usystematyzowania danych i korzystania z nich

– jaki odbiornik GPS wybrać

– archiwizacja danych

Apteczka

Dzieci w podróży

Zwierzęta domowe w podróży

Mapy

Wędkarstwo

OPIS REGIONU

Rys historyczny

– Petersburg

– Karelia

– półwysep Kolski

– Murmańsk

Kultura

Przyroda

TRASY

Przykładowe trasy, jak do nich podejść

Opis szczegółowy poszczególnych tras

– trasa A

– trasa B

– trasa C

– trasa F

– trasa N

JEDZIEMY!

Przejścia graniczne

Wizy, waluta

Jak wybierać miejsca na biwak i jak biwakować na dziko

Zaopatrzenie (paliwo, woda, żywność)

Bezpieczeństwo

– telefony alarmowe i zasięg telefonii

– adresy ambasad i konsulatów

– jak uzyskać pomoc od tubylców

– kontakty z tubylcami

– policja na drodze

– strefy zakazane

Jak radzić sobie z samochodem/motocyklem w terenie, kilka istotnych uwag dla początkujących

Jak naprawiać drobne usterki pojazdu, jak uzyskać pomoc od lokalnych mechaników

MINISŁOWNICZEK